Global Education Award

Dubai, UAE

2023. április 30.

Nagy megtiszteltetés érte iskolánkat és engem is.

Idén a díjazottak közé kerülhetett több éves nemzetközi munkánk.

A díjat két kategóriában ítélték nekünk.

Iskolai díjat a nemzetközi munkánkra kapjuk:

Intézményi:

Excellence in School Education-Collaboration

Primary School Balatonboglár, Hungary

Egyéni:

Inspiration Teacher of the Year

Tóthné Bán Gyöngyi, Hungary

A díjakat átadására április 30-án kerül sor Dubajban, UAE, ahova meghívást kaptam a díjátadó konferenciára.

Több, mint 12 éve kezdtük el nemzetközi munkánkat. Első időkben a célom az angol nyelv gyakorlása volt, illetve, hogy a tanulók motivációt nyerjenek a nyelvtanulásra.

Munkáink során online közös órákat tartunk más országok gyerekeivel , csatlakozunk nemzetközi projektekhez, tanárképzésekhez, vagy konferenciákon mutattuk be tudásunkat. Több, mint 60 ország iskoláival dolgoztunk már Bangladestől, Indiától, Vietnámtól, Ausztráliától, Japántól kezdve…. haladva nyugat felé Brazíliáig, USA-ig, Kanadáig. Nagy büszkeség, hogy több konferenciához kértek fel minket, hogy mutassuk be a játékok menetét, vagy idén Buffaló-ba, (USA) Nepálba és Bangladesben csatlakoztunk tanári továbbképzésekhez.

Felkértek minket, hogy zsűrizzünk nemzetközi táncversenyen (Kazasztán) és egy farsangi versenyen (Németország)

Idén is csatlakoztunk a nagy Climate Action Projekthez.

Több nemzetközi projekben követként szerepelhetünk (ambassador)

Online óráink során kicsikkel főleg nyelvi játékokat játszunk , nagyobbakkal mystery kitalálós játékokat szoktunk játszani, vagy prezentációk segítségével mutatjuk be Balatonboglárt, Magyarországot, hagyományainkat, ünnepeinket. Így mi is megismerünk más kultúrákat, és más országok gyerekei is megismernek minket, magyarokat.

Több nemzetközi díjat és elismerést kaptunk már munkánk során.

Jelen esetben a hangsúly azon volt, hogy egy kis ország kis iskolájából mégis hogyan lehet a nagyvilágra kinyitni kis ablakunkat nemzetközi együttműködéssel.

Blogunkban minden megtalálható (mindig frissen, ám rendezetlenül)

Röviden talán ennyi kalandozásainkról, részletesen blogunkban minden megtalálható:

magyar nyelvű: www.boglarangol.blogspot.com

angol nyelvű: www.dondi64.blogspot.com